Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 5

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Szkoła już od samego rana powitała uczniów hasłami w różnych językach. Korytarze przybrały kolory europejskich flag. Na ścianach i oknach zawisły ciekawostki językowe, oraz hasła zachęcające do nauki języków obcych. Każdy uczeń otrzymał naklejkę z powitaniem w jednym z europejskich języków. Uczniowie z wielkim entuzjazmem witali się ze sobą za pomocą nowopoznanych słów. Tego dnia dzieci brały także udział w zabawach językowych oraz pracowały nad wieloma ciekawymi projektami wraz ze swoimi wychowawcami. Dzień ten był dobrą okazją do tego, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego świata.