Menu

Profilaktyka z pasją w Piątce19 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział (w ramach realizowanych w szkole projektów pt.: „Zamiast cyber-grania chwila czytania i zdrowego gotowania” oraz „Doceń siłę oddechu-od poprawnej artykulacji do właściwej resuscytacji”) w warsztatach profilaktycznych, których celem było pogłębienie wiedzy o zdrowotnych i społecznych zagrożeniach wynikających z zażywania alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Podczas dziewięćdziesięciominutowego spotkania, urozmaiconego prezentacjami i filmami animowanymi, młodzież nie tylko zapoznała się z mechanizmami powstawania uzależnień, ich etapami i konsekwencjami, ale była również świadkiem przejmujących relacji z życia osób prowadzących zajęcia- p. Leszka Korzenieckiego (terapeuty uzależnień) i p. Andrzej Jaśtaka. Ich świadectwa z pewnością zmusiły obecnych do refleksji.

Aneta Wojnar- Konopka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content