Menu

„When two cultures meet…” – spotkanie kulturowe

„When two cultures meet…” – spotkanie kulturowe w Szkole Podstawowej n 5 im. Noblistów

Polskich.

Dnia 23 października SP5 odwiedziła Brytyjka, pani Anita Lofthouse, która z chęcią przyjęła zaproszenie i przybyła na spotkanie z młodzieżą. Podczas części artystycznej, uczniowie przedstawili własną interpretację poezji brytyjskiej, a dziewczęta wykonały piosenkę brytyjskiej piosenkarki. Później był czas na rozmowę i zadawanie pytań. Uczniowie mogli się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat kultury Wielkiej Brytanii, oraz sprawdzić swoje umiejętności językowe. Nie zabrakło także łamańców językowych, zarówno w języku angielskim, jak i w polskim, które wszystkich wprawiły w dobre humory. Było to bardzo ciekawe i uczące spotkanie. Dziękujemy bardzo pani Lofthouse za przybycie.

Karolina Oleksy

Skip to content