Menu

Jak bezpiecznie bawić się z psem?

Dnia 18.10.2018r. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gołdapi ( kl.0 C i II A) wzięły udział w zajęciach z Panem Krzysztofem Domańskim i jego podopiecznym – psem Celtem. Podczas spotkania, dzieci poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem oraz dowiedziały się jak zachowywać się w obecności psa. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogiem, głaskały go, podawały smakołyki a nawet bawiły się z nim w chowanego. Poznały mowę ciała psa i najważniejsze sygnały: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Pies Celt bardzo chętnie bawił się z dziećmi i posłusznie wykonywały polecenia swojego opiekuna. Wizyta psa wniosła wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Domańskiemu za bardzo ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że Celt wkrótce znów nas odwiedzi.

Joanna Kołosza

Skip to content