Menu

Uczniowie SP 5 realizują kolejny projekt

W lutym uczniowie Szkoły podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi rozpoczęli realizację projektu „Tolerancja i akceptacja drogą do wolności – bez hejtu i przemocy słownej ”.

Celem działań jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy dotyczącej profilaktyki skutków stosowania przemocy słownej, hejtu oraz  uświadomienie uczniom zagrożeń dla ich zdrowia i życia płynących z nałogów.

Młodzież  wzięła już udział w zajęciach  dotyczących skutków stosowania przemocy słownej.Od marca 2018 roku uczniowie  uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki pt. Haft matematyczny.Jest to wyszywanie geometrycznych i przestrzennych form na papierze, płytkach CD z takim użyciem kolorów i kształtów, by tworzyły niepowtarzalną całość.

W trakcie spotkań uczniowie mają możliwość sprawdzenia się jak radzą sobie w trudnych i stresujących sytuacjach, dbają o kulturę języka, poznają technikę haftu matematycznego. Ponadto, mają możliwość rozwijania wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i realizowania określonego zadania.

koordynatorzy projektu

Wioletta Werner-Wysocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content