Menu

Święto Matematyki

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi dołączyła do tysięcy uczestników i obchodziła 12 marcaDzień Matematyki 2018, którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve,  a patronatem honorowym – Minister Edukacji Narodowej.

W drugich klasach gimnazjalnych odbył się turniej „Matematyka od kuchni”, który nie wymagał wiedzy matematycznej, a wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. W zabawie wzięło osiem klas drugich, których przedstawiciele rywalizowali między sobą. A oto wyniki: I miejsce zajęła klasa 2c, II – klasa 2e i III – klasa 2b.

Miesiąc marzec jest miesiącem Matematyki. W związku z tym w naszej szkole są podejmowane różne przedsięwzięcia, które promują matematykę. 14 marca był obchodzony Dzień liczby Pi. Na korytarzach szkoły zostały umieszczone ciekawostki dotyczące liczby π. Uczniowie oglądali też filmy dotyczące odkrycia tej liczby, a w kolejnych  dniach inne, ciekawe filmy edukacyjne np. „Odkrycie zera”, „Przewidywanie występowania liczb pierwszych”. Wzięli udział w Kangurze Matematycznym. Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

bty

Teresa Sadowska

Skip to content