Menu

Jesienny lasJesienny las

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, podczas zdalnego nauczania poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą środowiska leśnego. W ramach zajęć odbyły wirtualną wycieczkę po lesie, w której mogły ujrzeć piękną malowniczą krainę leśnych roślin i zwierząt. Dowiedziały się m.in. jakie mamy gatunki drzew, jakie lasy występują w Polsce, które grzyby i owoce leśne są jadalne oraz jak zachowujemy się w przypadku napotkania w lesie dzikich zwierząt. Uczniowie poznali  również odpowiedź na pytanie „Czemu jesienią liście spadają z drzew?  Ponadto dowiedziały się o budowie lasu. W ramach przyswojenia tej wiedzy, część dzieci przeniosła las na kartkę papieru zachowując podział lasu na jego warstwy, a pozostali wykonali prace plastyczne ukazujące piękno jesiennego lasu oraz jego różnorodność.

Skip to content