Menu

Żywe symbole w SP5

09.11.2018 o godz. 11.11 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęły się obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie najpierw obejrzeli inscenizację, w której ujęte zostały najważniejsze momenty historii Polski na przełomie 100 lat. Ten wspaniały i wzruszający spektakl przygotowali nauczyciele historii: p. Wioletta Werner-Wysocka i p. Jarosław Żukowski. Następnie wszyscy udali się na boisko, gdzie, za zgodą Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, delegacje uczniów wszystkich klas oraz goście posadzili drzewka, które szkoła otrzymała z Nadleśnictwa Gołdap.

W Szkole Podstawowej nr 5 nie były to jedyne akcje związane z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały piękne tematyczne dekoracje, uczniowie klas I –III – gry, a starsi – 100 dobrych słów na 100 dni Niepodległości.

Skip to content