Menu

Jak powstaje chleb…?

Jak powstaje chleb…?
31 października grupy przedszkolne z SP5 wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni PSS Społem. Zostały tam w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa.
Na początku dzieci obejrzały piekarnię, poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane , a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Dowiedziały się między innymi w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci wypieków piekarni (orzeszki i bezy). Każda grupa dostała też bochenek świeżutkiego chleba, który z wielkim apetytem, zjadła po powrocie do szkoły.
To była bardzo pouczająca wycieczka dzięki której dzieci przekonały się ile osób zaangażowanych jest w produkcję chleba i jak ciężka jest praca piekarza.

Wioletta Pietrołaj

Skip to content