Menu

Uczniowie z SP 5 sprzątali światUczniowie z SP 5 sprzątali świat

Uczniowie SP5 pod opieką wychowawców po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.  Akcję poprzedziła krótka pogadanka w klasach na temat problemu zaśmiecania środowiska, konieczności segregacji odpadów i ich ponownego wykorzystania.

Następnie uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci przez dwa dni oczyszczali teren szkoły i jej najbliższą okolicę. Mimo jesiennej aury dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem w robieniu porządków. Udało się zebrać kilka worków śmieci, które następnie zostały posegregowane i wyrzucone do odpowiednich pojemników.

Podejmowanie działań, ukierunkowanych na ochronę środowiska z pewnością ukształtuje u najmłodszych nawyk dbania o czystość najbliższego otoczenia i uświadomi im siłę wspólnego działania w osiągnięciu celu .

Joanna Dobrzyńska

 

Skip to content