MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. A wszystko zaczęło się od wydania w 2003 roku przez amerykańskiego pisarza Petera H. Reynoldsa książeczki pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczniowie klas zerowych poznali oczywiście historię Vashti, a potem zaczęli odkrywać siebie i swoje talenty. Podjęliśmy więc wiele kreatywnych działań i zabaw, w których królowała oczywiście KROPKA – malowaliśmy, tańczyliśmy. Odbył się też konkurs piosenki. Zadbaliśmy także o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. Bo w końcu był to dzień z KROPKĄ w roli głównej!

Ewa Żamojtuk