Menu

Rodzina źródłem życia, szacunku i miłościRodzina źródłem życia, szacunku i miłości

Klasa 2 a w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, 14 czerwca odbyła ostatnie zajęcia w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci – „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”. Zajęcia dotyczyły grup społecznych, a w szczególności podstawowej i najważniejszej grupy, jaką jest RODZINA. Najpierw omówiliśmy różne grupy, w których każdy z nas funkcjonuje w społeczeństwie. Następnie zajęliśmy się rodziną: obejrzeliśmy mini wykład pani psycholog z fundacji Uniwersytetu Dzieci, po którym powstała ożywiona dyskusja z wymianą poglądów i doświadczeń z życia codziennego. Omówiliśmy zagadnienia: co to jest rodzina, kto jest członkiem rodziny, jakie są cechy rodziny, normy życia w rodzinie, rodzaje rodzin, funkcje i role członków rodziny. Dzieci między innymi pracowały na kartach pracy, tworzyły drzewa genealogiczne, wykonały wspólny plakat o rodzinie. Uczniowie dzięki zajęciom uświadomili sobie jak wielką wartością jest RODZINA i jak należy ją pielęgnować poprzez szacunek, miłość i troskę. To była wspaniała i cenna lekcja na przyszłość.

Wychowawczyni

Małgorzata Werra

 

Skip to content