Menu

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

25.11.2020 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Yogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotkanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Wychowawcy w tym dniu przygotowali wiele atrakcji m.in.: misiowa gimnastyka języka, kolorowanki, zawody „kto najszybciej ułoży  puzzlowego misia’, misiowe paluszkowe pacynki, które wystąpiły w telewizji, prace plastyczne. Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez jedną z nauczycielek fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija bo „Czy to jutro czy to dziś, Wszystkim jest potrzebny miś”.

Joanna Ostaszewska-Tylenda

Barbara Hornostaj

Anna Tylenda

Ewa Żajmojtuk

Edyta Hornostaj

Skip to content