Menu

Europejski Dzień Głośnego Czytania w SP 5Europejski Dzień Głośnego Czytania w SP 5

29 września obchodzony jest Europejski Dzień Głośnego Czytania. W tę akcję włączyły się także bibliotekarki SP 5- p. Wioletta Werner-Wysocka i p. Aneta Wojnar-Konopka, które zaprosiły do współpracy uczennice kl. VII a- Adriannę Wierzbicką i Marię Parat. Dziewczęta odczytały uczniom kl. 1a i 1b pouczającą historię pt.: „Franklin i komputer”, opowiadającą o przygodzie sympatycznego żółwia. SP 5 odwiedzili również goście- p. Izabela Konopka i jej żółwinka-Frania, wzbudzająca wiele emocji. Frania była bardzo towarzyska i spodobała się dzieciom, które tym chętniej słuchały o pozycjach książkowych znajdujących się w szkolnej bibliotece, a przedstawiających przygody żółwi znajdujące się w literaturze dziecięcej, a także opisujących te gady w ujęciu popularnonaukowym.

Skip to content