Menu

OCHROŃ ZIEMIĘ, BĄDŹ JEJ PRZYJACIELEM!Z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”.

21 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 5, uczniowie klasy II b przygotowali przedstawienie pt. „Czyściochowo” mające na celu  przybliżenie uczniom  ekologicznych problemów  Ziemi, na której żyjemy.

Zaproszeni uczniowie klas 0-III  poznali problem komina i ogrodników oraz dowiedzieli się dlaczego należy segregować odpady i warto o tym pamiętać. Podczas inscenizacji uczniowie poznali zagrożenia jakie niesie za sobą spalanie śmieci w piecach i ich konsekwencje dla człowieka i przyrody. Przedstawienie zostało zakończone piosenką „Ochroń Ziemię”, która miała na celu przypomnienie dzieciom jak cenną wartością jest otaczająca nas przyroda. Pamiętajmy, że zadbana dziś planeta to lepsze jutro przyszłych pokoleń.

Ewa Olbryś

 

Skip to content