Menu

Kolej na klockiWe wtorek, 26 listopada, dzieci z grupy 0A i 0B ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi pojechały na swoją pierwszą wycieczkę do oddalonego o 60 km Ełku. Celem była klockarnia ” Kolej na klocki”, w której to dzieci spędziły dwie godziny na wspólnej zabawie integrując się i współdziałając, tworząc przeróżne budowle.

Dzięki zabawie klockami dzieci rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawniają procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. Częsta zabawa klockami w dzieciństwie pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania. Klocki pozwalają dziecku na ćwiczenie i rozwijanie zdolności manualnych, poprzez dopasowywanie klocków, budowanie z nich budowli, tworzenie nowych rozwiązań z własnych pomysłów.

wychowawczynie:  Martyna Fiszer i Barbara Bester

 

Skip to content