Menu

SP 5 na Turnieju Maszyn WiatrowychUczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi: Julia Oszkinis oraz Jakub Szułczyńsk, dnia 18.11.2019r., reprezentowali szkołę w Turnieju Maszyn Wodnych organizowanym przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną. Konkurs polegał na wykonaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Tenże model testowany był w trzech kategoriach: „Największa Moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny”.

Uczniom nie udało się stanąć na podium ale wróciliśmy bardzo zadowoleni z wyników pomiarowych naszej turbiny oraz zafascynowani różnymi naturalnymi sposobami pozyskiwania energii. Dzięki udziale w turnieju Julia i Jakub mieli możliwość wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności oraz dzielić się innowacyjnymi rozwiązaniami z innymi uczestnikami z różnych szkół.

Już teraz zaczynamy przygotowania do Turnieju Maszyn Wodnych.

Nauczyciel fizyki: Mariusz Strecha

 

Skip to content