Menu

BohaterON — włącz historię!W dniu 23 października dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON — włącz historię! odwiedziły Jednostkę Wojskową w Gołdapi. Miła i życzliwa atmosfera sprawiła, że był to wyjątkowy dzień. Klasa 0 C z wielkim zaciekawieniem zwiedzała okazałe muzeum wojskowe. Dzieci podziwiały wojskowe akcesoria, broń, makiety samolotów, pamiątki z misji. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania żołnierzom i oglądały militarne filmy. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się niezwykle przytulna Biblioteka Oświatowa Klubu Wojskowego, w której czekały na dzieci liczne niespodzianki. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, a po powrocie do przedszkola opowieściom o wojsku nie było końca. Być może wśród naszych najmłodszych będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi polskiej armii.

Anna Przybyło

Skip to content