Światowy Dzień Zwierząt

4 października dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w ramach projektu „Przyjaciel Zwierząt” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. To ważne wydarzenie  upłynęło pod hasłem: „Kochamy nasze zwierzaki”. Podczas zajęć przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, uświadomiły sobie, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, odczuwają radość i wdzięczność, ale także przeżywają samotność i ból. Dzięki prowadzonym rozmowom dzieci dowiedziały się jak zostać przyjacielem zwierząt. Przedszkolaki nie tylko wypowiadały się na temat opieki nad zwierzętami, ale również: rozwiązywały zagadki na temat zwierzaków, wcielały się w postacie swoich pupili oraz naśladowały ich głosy. Ponadto malowały i rysowały swoje ulubione zwierzęta, słuchały na ich temat bajeczek i wierszyków, śpiewały piosenki. W przedszkolu została urządzona wystawa maskotek przyniesionych przez dzieci, przedstawiająca ukochane zwierzątka przedszkolaków. Miejmy nadzieje, że przedszkolaki na długo zapamiętają ten dzień, a troska o dobro naszych braci mniejszych będzie nam wszystkim towarzyszyć przez cały rok.

Anna Przybyło, Martyna Fiszer, Barbara Bester