Menu

Światowy Dzień Zwierząt4 października dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w ramach projektu „Przyjaciel Zwierząt” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. To ważne wydarzenie  upłynęło pod hasłem: „Kochamy nasze zwierzaki”. Podczas zajęć przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, uświadomiły sobie, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, odczuwają radość i wdzięczność, ale także przeżywają samotność i ból. Dzięki prowadzonym rozmowom dzieci dowiedziały się jak zostać przyjacielem zwierząt. Przedszkolaki nie tylko wypowiadały się na temat opieki nad zwierzętami, ale również: rozwiązywały zagadki na temat zwierzaków, wcielały się w postacie swoich pupili oraz naśladowały ich głosy. Ponadto malowały i rysowały swoje ulubione zwierzęta, słuchały na ich temat bajeczek i wierszyków, śpiewały piosenki. W przedszkolu została urządzona wystawa maskotek przyniesionych przez dzieci, przedstawiająca ukochane zwierzątka przedszkolaków. Miejmy nadzieje, że przedszkolaki na długo zapamiętają ten dzień, a troska o dobro naszych braci mniejszych będzie nam wszystkim towarzyszyć przez cały rok.

Anna Przybyło, Martyna Fiszer, Barbara Bester

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content