Menu

Zamiast cyber – grania chwila czytania i zdrowego gotowaniaOd lutego 2019 r. w SP 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi realizowany jest współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych projekt eukacyjny pt. „Zamiast cyber-grania chwila czytania i zdrowego gotowania”. Dotychczas uczniowie wzięli udział w zajęciach bajkoterapii, które odbyły się w szkolnej bibliotece w tzw. kąciku czytelniczym stworzonym dzięki udziałowi w powyższym projekcie, oraz w warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego na temat konsekwencji zażywania alkoholu. Poza tym grupa projektowa przygotowała akcję pt. „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki”, której skutkiem była promocja czytelnictwa oraz rozklejenie drogowskazów, dzięki którym łatwo trafić do biblioteki szkolnej. Powstała również grupa Młodych Twórców Literatury złożona z najstarszych uczniów (Aurelia Adamczak, Agata Borawska i Zuzanna Kryścio). Oprócz tego Dominika Szumska i Dominik Milanowski stworzyli blog (https://zaczytani.blogi.pl/) dający szansę dzieciom i młodzieży na podzielenie się swoimi opiniami czytelniczymi.

 

Skip to content