Menu

BOSO nocą

W nocy z 8 na 9 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich
w Gołdapi odbyło się spotkanie turystyczne. Brali w niej udział członkowie SK PTSM (Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych) składającego się głównie z gimnazjalistów (klas II F i II H), ale nie tylko. Tak się składa, że członkami koła mogą być wszyscy uczniowie, nawet spoza SP5. I już taki członek jeden jest – z SP 1 w Gołdapi. Razem można więcej, razem można weselej (tu przy okazji zapraszam chętnych miłośników turystyki, zgłoszenia przyjmuje opiekunka koła Ewa Jurkiewicz).

Około godziny 1900 wszyscy byli już na miejscu, gdyż nie mogliśmy się doczekać (zbiórka była o 19:30), zatem już na szkolnym  boisku mieliśmy trochę czasu dla siebie. W końcu otwarto na drzwi szkoły.

Zabawa była przednia, wszyscy  mieli zajęcie i choć nas było niewielu, sprawiliśmy wrażenie dużej grupy. Nasza wychowawczyni i jednocześnie opiekunka SK PTSM,  przygotowała bardzo dużo gier i zabaw – niestety, nie zdążyliśmy z wszystkich skorzystać. Ale wiele z nich zrealizowaliśmy, np. przeciąganie liny, skakanie na skakance. Graliśmy także w gry planszowe, stroiliśmy choinkę (klasową, bo to w naszej  sali 106 odbywają się spotkania koła)
i co najistotniejsze – wymyśliliśmynazwę dla naszej turystycznej grupy. Nie było łatwo, bo pomysłów podaliśmy niemało, ale w końcu nazwaliśmy się „BOSO”. Przy okazji dowie-dzieliśmy się, że nasza opiekunka lubi chodzić boso nawet po górach (!).

Gdy nastał wczesny ranek, część z nas była śpiąca, ale jak na wytrwałych turystów przystało, niektórzy poszli pełnić obowiązki wolontariuszy przy zbiórce żywności. W końcu człowiek jest dla człowieka, trzeba pomagać. Inni szybko oddali się marzeniom sennym. Niektórzy myślą, czemu zbiórka nocą… Też wcześniej się zastanawiałem, ale już wiem – panuje wówczas niesamowita atmosfera, zupełnie inna niż w dzień, niespotykana. Chętnie „powędruję” jeszcze nieraz właśnie nocą i może boso?

Karol Mikielski – gimnazjalista z II F SP5
i członek SK PTSM „BOSO”

Skip to content