Menu

Opowieści z Naszego Dzieciństwa

0 Comment


Dnia 20.02.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III z SP 5 obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Opowieści z Naszego Dzieciństwa” w wykonaniu aktorów teatru ARTENES z Wrocławia.
W barwny sposób aktorzy przedstawili trzy baśnie Hansa Christiana Andersena: „Świniopas”, „Ślimak” i „Krzesiwo”. Piękna scenografia, kostiumy, muzyka oraz żywiołowa gra aktorów sprawiły, że dzieci z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły  pełną  przygód akcję. Sztuka była również bogata w przesłania skierowane do dzieci: „ Nie wszystko złoto co się świeci”, „ Prawdziwe szczęście często ukrywa się w małych rzeczach”, „ Warto odkrywać to co nieznane”, „Dobro okazane innym powraca”, „Wszystko co umiemy zrobić dobrze, pomaga w życiu i w przyjaźni”. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją wychowania. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Wyjście do teatru wzbudziło wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.


Joanna Kołosza

Skip to content