Menu

Marsz pod hasłem: „Przyszłość świata zależy od nas”

20.11.2017 roku, godzina 9.00 –uczniowie SP5 wyruszyli  z  placu położonego pomiędzy Halą Basen OSiR a Szkołą Podstawową nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, naszą szkołą. Marsz na rozpoczęcie Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonej w tym roku pod hasłem: „Przyszłość świata zależy od nas”. Wkroczyliśmy tłumnie do centrum naszego miasteczka. Tu, zapewne z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, niewiele gołdapian. Szliśmy z muzyką w autorskim wykonaniu, barwnym tłumem, machając balonikami i chorągiewkami, na których były kontynenty i państwa całego globu. Weszliśmy do magistratu, podchodziliśmy do przechodniów, wręczając im znaczki związane zTygodniem Edukacji Globalnej (TEG). Łączymy się z wszystkimi obchodzącymi  TEG i jak oni, informujemy, że to od nas zależy, jak długo będzie nas swoimi zasobami karmić matka Ziemia, że to my jesteśmy odpowiedzialni  za cały świat, a co więcej – że możemy codziennym życiem, świadomym życiem, wpływać na kształt tego, co się na kuli ziemskiej dzieje.

Skip to content