Menu

Spotkanie z policjantemW dniu 9 września 20201 roku przedszkolaki z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas 1-3 miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszem policji – panią Martą Anuszkiewicz.  

Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Pani policjant rozmawiała z dziećmi
o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz znaczeniu drogowej sygnalizacji świetlnej. Omówiła również zasady, których należy przestrzegać kiedy zostajemy sami w domu
i w kontakcie z obcą osobą, a także jak się należy zachować, kiedy napotkamy bezpańskie zwierzę.

W trakcie spotkania p. Anuszkiewicz przypomniała o niezbędnych elementach wyposażenia roweru, m.in. o światłach odblaskowych, dzwonku, czy sprawnych hamulcach.

Dzieci z zaciekawieniem i uwagą słuchały pogadanki. Miały także okazję zadawać pytania, na które pani policjant chętnie odpowiadała.

Mamy nadzieję, że ta lekcja dostarczyła dzieciom niezbędnej wiedzy i w przyszłości uchroni je przed niebezpiecznymi sytuacjami. Ponadto dzięki spotkaniu policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Skip to content