„Starsi czytają młodszym” – czyli o wspólnym czytaniu słów kilka.

Dnia 18 czerwca 2021r. na wspólnym czytaniu spotkali się uczniowie klasy II B oraz najmłodsi uczniowie szkoły – grupy 0 „A”. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Celem spotkania było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie się społeczności szkolnej.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez uczniów klasy II B. Sympatycznym gestem było przygotowanie przez uczniów klasy drugiej drobnych słodyczy dla wszystkich uczestników spotkania.
Wszyscy uczestnicy spotkania odnieśli korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję i płynne czytanie, występowanie przed publicznością.
Wychowawczynie:
Joanna Ostaszewska-Tylenda