Menu

ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJĘ. UCZNIOWIE Z SP 5 W GRECJIROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJĘ. UCZNIOWIE Z SP 5 W GRECJI

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi mają szansę poznać i zwiedzić kolejny kraj Unii Europejskiej. Tym razem w ramach projektu POWER ,,Ponadnarodowa mobilność uczniów” wyjadą we wrześniu do Grecji.

Głównym celem projektu „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJĘ. Kształcenie kompetencji kluczowych uczniów z SP nr 5 szansą na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z Gołdapi” realizowanego przez szkołę jest kształcenie kompetencji kluczowych w zakresie wielojęzyczności oraz obywatelskich i społecznych. Dodatkowo w trakcie projektu uczniowie będą podnosić kompetencje uczenia się . Projekt zakłada udział 20 uczniów w 12-dniowej mobilności. Pobyt w Larisa pozwoli uczestnikom bliżej poznać kulturę, przyrodę, historię oraz mitologię Grecji.

Uczniowie ,,piątki” już po raz drugi wezmą udział w zagranicznej mobilności, w 2019 r. 40-osobowa grupa wraz z 6 opiekunami przebywała w partnerskiej szkole na Węgrzech. Realizacja tych przedsięwzięć może się odbyć dzięki otrzymaniu dofinansowania z funduszy UE.

 

Skip to content