Menu

Światowy Dzień Pszczół w SP 5

0 Comment


Światowy Dzień Pszczół w SP 5

            W dniu 20 maja 2021 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi miały przyjemność spotkać się z pracownikiem Nadleśnictwa Gołdap – panem Adamem Wasilewskim. Z okazji Światowego Dnia Pszczół niezwykły gość podzielił się wiedzą dotyczącą pszczelarstwa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, a następnie oglądały przybory pszczelarza niezbędne do pracy.  Miały także okazję, by zobaczyć oraz przymierzyć mini strój pszczelarza. Najważniejszym przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Spotkanie umożliwiło dzieciom gromadzenie doświadczenia, budowanie swojej wiedzy bezpośrednio od osoby, która zna i kocha pszczoły.
            W tym szczególnym dniu, zwracamy się z prośbą do rodziców o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących wraz z dziećmi, aby wspierać nasze pszczółki w ich ciężkiej pracy.
Wychowawczynie:
Joanna Ostaszewska-Tylenda
Barbara Hornostaj
Anna Tylenda

Skip to content