Menu

Światowy Dzień osób z zespołem DownaDrugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obchodziły Światowy Dzień Osób z zespołem Downa. Naszym celem było uświadomienie dzieciom, że ludzie chorzy na zespół Downa są wyjątkowi i zasługują na szacunek, tak jak każdy człowiek. Uczniowie w niedzielę 21 marca, jako znak solidarności z chorymi dziećmi, nosiły dwie różne skarpetki. W poniedziałek- 22 marca, podczas zajęć zdalnych, obejrzeliśmy filmy o dzieciach z zespołem Downa, z których dowiedzieliśmy się o ich cechach charakteru i sposobie bycia. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas może się wiele od nich nauczyć- pogody ducha, radości, szczerości i życzliwości. Drugoklasiści, aby pokazać swoją solidarność i jedność z chorymi dziećmi, wykonali piękne plakaty oraz skarpetki nie do pary różnymi technikami plastycznymi. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takich zajęć i można śmiało stwierdzić, że swoimi sercami połączyły się z osobami z zespołem Downa. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa sprawi choć trochę radości osobom dotkniętym tą chorobą.

Wychowawczyni

Małgorzata Werra

Skip to content