Menu

Idzie wiosna18 marca uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi świętowali Dzień Wiosny. Na tę okazję, uczniowie wraz ze swoją panią wykonali z kolorowego materiału, bibuły i papieru Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Następnie wszyscy udali się do pobliskiego parku w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, by wspólnie pożegnać zimę i powitać wiosnę wiosennym okrzykiem ” Żegnaj zimo, witaj wiosno!”. Ze względów ekologicznych nasza kukła nie została wrzucona do wody. Następną częścią wycieczki było poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Z wielką radością i zachwytem pierwszoklasiści podziwiali pierwsze pąki na krzewach, zieloną trawę, przebiśniegi oraz krokusy. Mamy nadzieję, że naszym uczniom udało się przepędzić zimową aurę. 

Wychowawczyni klasy Ia 

Martyna Fiszer

Skip to content