Menu

Dzień Dobrego Słowa w „Piątce”

0 Comment


Ucz. kl. IV a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi kontynuują tradycje związane z obchodami Dnia Dobrego Słowa. Podczas lekcji języka polskiego odgadywali zagadki dotyczące kolegów i koleżanek stworzone w ramach pracy domowej. Następnie dzielili się tym, za co lubią poszczególnych członków grupy. W dalszej części lekcji przeszli do przeczytania i omówienie wiersza pt.: „Ewka-Marchewka” oraz snuli refleksje na temat tego, jak się czują dzieci, które nie lubią swojego przezwiska. Podczas rozważań wspólnie uzupełniali też przygotowany materiał, w którym znalazło się również miejsce dla sposobów asertywnego komunikowania niezadowolenia. Aby każdy był nazywany tak, jak lubi, mógł wymyślić sobie nowe przezwisko uwzględniające zalety lub mocne strony.

bst

Skip to content