Menu

Międzynarodowy Dzień Jeża10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Tego dnia uczniowie klas: 0 A (4-5 latki) oraz 0 B, 0 C Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi mieli okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, sposobu w jaki przygotowują się do zimy, ich wyglądu, sposobu poruszania się oraz odżywiania.
Podczas zajęć najmłodsi zapoznali się z prezentacją „5 ciekawostek o jeżu”, uzupełnili karty pracy związane z jeżem, wykonali prace plastyczne przedstawiające jeża. Ponadto dzieci obejrzały bajkę związaną z jeżem.
Zajęcia uświadomiły najmłodszym, jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża oraz jak możemy im pomóc przed zimą. Zajęcia o jeżu zostały przeprowadzone również w czasie zajęć świetlicowych.
Joanna Ostaszewska-Tylenda
Barbara Hornostaj
Anna Tylenda

Skip to content