Menu

Europejski tydzień kodowania w SP nr 5Europejski tydzień kodowania w SP nr 5

Uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w wyzwaniu, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania „CodeWeek 4 All”. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Uczniowie swoje działania realizowali wykorzystując maty do kodowania. Wspólnie programowali swój zdrowy dzień; tworzyli zespół muzyczny, kodowali obrazki oraz zagrali w zakodowaną grę – wykorzystując symbole graficzne oraz kolorowe patyczki i kubeczki. Zabawy związane z kodowaniem rozwijają logiczne i kreatywne myślenie oraz wyobraźnię. Pobudzają dociekliwość i chęć odkrywania. Uczą samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów oraz rozwijają orientację w przestrzeni.

Wychowawczynie: Barbara Bester

Martyna Fiszer

 

 

 

 

Skip to content