Menu

Uciekający pieprzUciekający pieprz

W 2008 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych zapoczątkowała akcję Światowy Dzień Mycia Rąk, która ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.
 Uczniowie klas: 0 A (4-5 latki) oraz 0 B, 0 C Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi 15 października wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk. Dzieci przeprowadziły z pomocą nauczycieli ciekawy eksperyment – „Uciekający pieprz”, który uświadomił najmłodszym, jak ważną rolę odgrywa mydło w walce z zarazkami. W każdej grupie odbyły się ćwiczenia dotyczące prawidłowego mycia rąk. Dzień zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej.
Bardzo istotne jest kształtowanie czynności samoobsługowych oraz prawidłowych nawyków higienicznych już od najmłodszych lat.

 

Joanna Ostaszewska-Tylenda

Barbara Hornostaj

Anna Tylenda

 

Skip to content