Menu

Jak prawidłowo myć ręce?

Tematy lekcji z przyrody są bardzo na czasie. Uczniowie klasy 4 między innymi uczyli się o chorobach, którymi można się zarazić. Poznali sposoby zapobiegania chorobom przenoszonym drogą oddechową, pokarmową i przez uszkodzoną skórę.

Jedną z takich zasad jest częste i prawidłowe mycie rąk. Tej czynności dokonujemy między inymi: przed, w trakcie i po przygotowaniu jedzenia; po skorzystaniu z toalety (co trzeci Polak tego nie robi!); po wydmuchaniu nosa, po kaszlu lub po kichaniu; po dotknięciu zwierzęcia czy jego karmy, po dotknięciu śmieci.

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaleca mycie rąk przez ok. 40-60 sekund, przy użyciu ciepłej wody i mydła. A jak prawidłowo myć ręce? Instrukcja znajduje się na filmikach, bo czwartoklasiści wszystkie jej etapy opanowali w stopniu celującym! Oto jeden z filmików przesłanych przez uczniów:

Skip to content