Menu

Wspaniały GośćW poniedziałek  9  marca  w murach  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi gościliśmy  Panią Aleksandrę  Ratasiewicz, która przybyła na  zaproszenie pani dyrektor oraz  uczniów klas pierwszych. Wizyta tego wspaniałego Gościa związana była z cyklem imprez organizowanych w SP5 z okazji obchodów 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi. Pani Ratasiewicz jest osobą bardzo znaną i zasłużoną w środowisku lokalnym,  to emerytowana nauczycielka – polonistka gołdapskiego liceum, działaczka społeczna, wspaniały człowiek. Dzieci zadawały Pani Aleksandrze wiele pytań. Ciekawiło ich, jak kiedyś wyglądała szkoła, jaki był ulubiony przedmiot i czy praca w szkole była wymarzonym  zawodem Pani Ratasiewicz. Młodzi odbiorcy tego spotkania z  ogromną uwagą wysłuchali wypowiedzi  i wspomnień  niezwykłego Gościa. Okazało się, że  Pani Ratasiewicz najmilej wspomina  swoich uczniów.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe, bardzo ciekawe opowieści nie tylko o pracy, ale także życiu prywatnym i czasach powojennych w naszym mieście. Myślimy, że to nie jest ostatnie spotkanie w naszej szkole. Już  czekamy na kolejne.

 

Uczniowie i nauczyciele klas pierwszych SP5

Skip to content