Menu

Łapy Niedźwiedzia Polarnego

0 Comment


27 lutego 2020 roku klasa 1 a, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, obchodziła Dzień niedźwiedzia polarnego. Poznaliśmy Arktykę, w której mieszka nasz miś, warunki tam panujące, roślinność, ludność oraz zwierzęta, które tam żyją.

Wykonaliśmy mapę Arktyki; łapy niedźwiedzia polarnego, których wielkość porównywaliśmy z naszymi dłoniami; rysowaliśmy pastelami zorze polarne; układaliśmy puzzle zwierząt polarnych, oglądaliśmy film o Arktyce oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek.

Celem głównym zajęć było jednak uświadomienie dzieciom, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko, aby nie postępowało globalne ocieplenie, które bardzo negatywnie wpływa na Arktykę i wszystko, co w niej żyje. To był wyjątkowo ciekawy i pouczający dzień.

Wychowawczyni: Małgorzata Werra

Skip to content