Menu

Kreatywność literacka w SP 5

0 Comment


W piątek 21 lutego do biblioteki szkolnej przybyli ucz. kl. IIIa, którzy przekazali wykonane przez siebie książeczki harmonijkowe dotyczące omawianej na lekcji lektury pt.: „Cukierku ,ty łobuzie”. Dzieci, zainspirowane zajęciami przeprowadzonymi przez wychowawczynię- p. Barbarę Hornostaj, przygotowały własną książeczkę, która nie tylko pozwalała na realizację podstawy programowej (dzieci tworzyły plan wydarzeń i wskazywały bohaterów), ale również pomagała w ćwiczeniu małej motoryki i pozwalała na ekspresję twórczą. Poza tym zawierała treści nawiązujące do obchodzonego 17 lutego Dnia Kota. Zastosowana metoda pozwala bliżej „zaprzyjaźnić” się z lekturą, a jednocześnie służy zachęceniu innych czytelników do sięgnięcia po przygody niesfornego kota.

Skip to content