Menu

W Gnieźnie „rządzą” królikiDla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, grudzień minął pod hasłem „Gdzie jest święty Mikołaj?”. Wzięli oni udział w projekcje, którego celem było odnalezienie świętego Mikołaja ukrytego gdzieś na kuli ziemskiej. Partnerami grywalizacji byli uczniowie z całej Polski. Cała zabawa polegała na stworzeniu trzech zagadek ze wskazówkami dotyczącymi miejsca ukrycia świętego Mikołaja. W taki sposób powstał bank zagadek. Każdego dnia  (o godzinie 18tej) przez 20 dni grudnia była publikowana jedna zagadka, którą należało rozwiązać w jak najszybszym czasie i wysłać odpowiedź na wskazany adres.

Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie mieli szanse poznać narzędzia online, różne aplikacje edukacyjne dostępne w Internecie. Doskonalili umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji znalezionych w sieci.

Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się min., że w Gnieźnie „rządzą” króliki, że na najsuchszej pustyni świata są gejzery, że Alcatraz to więzienie zajmujące całą powierzchnię wyspy.

Uczniowie po raz pierwszy brali udział w grywalizacji. Formuła projektu bardzo im się podobała i chętnie wezmą  udział po raz kolejny.

 Anna Łaguna – opiekun projektu

 

Skip to content