Menu

Uczniowie z SP5 w Państwowej Straży Pożarnej.

0 Comment

We wtorek,  13 lutego klasy 0-III z SP 5 odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Gołdapi. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie specyfiki ich pracy, obejrzenie sprzętu, jakim straż dysponuje na co dzień.
Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci oglądały wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Chętni mogli usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, czy potrzymać wąż. Strażacy opowiedzieli dzieciom o  zadaniach realizowanych przez straż pożarną, sposobach alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści o akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dzieci mogły też zobaczyć pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej co podobało im się najbardziej.

Wioletta Pietrołaj

Skip to content