Menu

Dzień Bezpiecznego Internetu

0 Comment

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 7 lutego 2018r. uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną na spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji, Panią Martą Andruczyk. Zajęcia edukacyjne dotyczyły bezpiecznego posługiwania się internetem, a związane były z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku dzień ten (6 lutego) obchodzony jest pod hasłem ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to wartość, której brak skutkuje niepokojącymi zjawiskami w Internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia. Pani policjantka zapoznała naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Przedstawiła zagrożenia, jakie czyhają w Internecie, szczególnie na dzieci i młodzież. Za dokuczanie innym w sieci karze podlega każdy człowiek, nawet dziecko. Dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia można założyć konto na Facebooku. Chcielibyśmy bardzo podziękować za to spotkanie jego organizatorom i uświadomienie młodszych, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, więc wszyscy powinniśmy korzystać z Internetu z rozwagą.

Barbara Hornostaj

Wioletta Pietrołaj

Wychowawczynie klasy Ia i IIIa

Skip to content