Menu

Wycieczka do Konsulatu Świętego Mikołaja24 października klasy  IV a i VI a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, odwiedziły fabrykę bombek. Dzieci złożyły wizytę w Konsulacie Świętego Mikołaja. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Obejrzały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu W trakcie zwiedzania fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach i malowały własne bombki. Na jednokolorowych bombkach tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu, które później zabrały ze sobą. Dzieci zobaczyły, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży. Najbardziej podobało się muzeum bombek i  baśniowe komnaty.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.  A bombki, które uczniowie wykonali podczas warsztatów będą przepiękną ozdobą na choinkach w domach dzieci.

 

Skip to content