Menu

BohaterON — włącz historię!W październiku tego roku odbywa się ogólnopolska kampania BohaterON — włącz historię! Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi również  włączyły się do tego szczytnego przedsięwzięcia. Przedszkolaki wspólnie wykonały pocztówki z życzeniami kierowane do uczestników Powstania Warszawskiego. Dzięki akcji „Kartka dla Powstańca” nasi najmłodsi mieli okazję wyrazić swoje podziękowania za wolny kraj. Nasi wychowankowie w ramach zajęć rysowali obrazki przedstawiające barwy narodowe, godło Polski i flagę. Przedszkolaki dowiedziały się, że Powstanie Warszawskie stanowiło jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących tożsamość naszej ojczyzny. Natomiast pamięć o wydarzeniach roku 1944 r. uosabia kluczowe wartości narodu: patriotyzm, wolność, dzielność i męstwo.  Dzieci również wypowiadały się na temat sposobów wyrażania postawy patriotyzmu, słuchały patriotycznych wierszy, opowiadań i pieśni.

Przygotowane przez przedszkolaków pocztówki kieruje się do narodowych bohaterów. Liczymy, że laurki przyniosą radość adresatom i będą stanowić godny symbol naszej pamięci                  i  wdzięczności.

Ponadto w ramiach akcji w dniu 23 października część przedszkolaków odwiedziła Jednostkę Wojskową w Gołdapi. Klasie 0 C przydzielono wojskowego przewodnika, który oprowadzał dzieci po terenie jednostki. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem pobliskiej jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie profesjonalnego sprzętu wojskowego służącego obronie naszej ojczyzny. Dzieci z zainteresowaniem oglądały imponujący sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy. Dla przedszkolaków była to wyjątkowa wyprawa pełna niecodziennych atrakcji.

 

Anna Przybyło, Martyna Fiszer, Barbara Bester

 

Skip to content