Menu

Programowanie w PiątceW środę 18 września grupa O b ze Szkoły Podstawowej  nr 5 im. Noblistów Polskich  rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem przystępując do ogólnopolskiego programu ” Uczymy dzieci programować”. Głównym celem wprowadzonej innowacji zatytułowanej  ” Z kodowaniem za pan brat” jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu. Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Taki sposób pracy powoduje, że dziecko z biernego odbiorcy staje się twórcą, konstruktorem poszukującym najlepszych rozwiązań. Na naszych pierwszych zajęciach udało nam się zakodować szkolny budynek.  Nie obyło się bez pomyłek. A jak w ostateczności nam wyszło, czy się udało? Zapraszamy do galerii

wychowawczyni Barbara Bester

 

 

 

Skip to content