Menu

„Strużki” przemierzyły rominckie dróżki24 maja br. trzy piątoklasistki: Tosia Borys, Kasia Kruklińska i Ada Wierzbicka ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięły udział w pierwszym Trekkingu po Puszczy Rominckiej „Polskie TajGO!wisko”.

Od porannych godzin zapowiadało się ciekawie, bo znane było tylko miejsce zbiórki, a do bazy nad rzeką Bludzią z Dubeninek pilotował sam dyrektor pan Jaromir Krajewski. Na miejscu czekała już cała ekipa, łącznie z główną specjalistką ds. edukacji PKPR panią Anną Naruszewicz. Oprócz reprezentantek naszej szkoły pojawili się uczniowie 8 innych placówek. Drużyna z SP5 nazywała się „Strużki” od nazw dwóch rezerwatów Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej – „Czerwona Struga” i „Struga Żytkiejmska”. Po zakończeniu prezentacji wszystkie drużyny rozwiązywały zadania przyrodniczo-krajoznawcze dotyczące Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Po quizie „Strużki” poszły w teren. Korzystając z mapy, pokonały ok. 6-kilometrową trasę, wykonując szereg bardzo ciekawych zadań. Najważniejsze – nie zgubiły się! Chociaż i tak nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Graniczna z Dubeninek.

Szczęśliwe piątoklasistki wróciły na metę, a tam czekała juz biesiada- poczęstunek przy ognisku (leśna zupa, kiełbaski, pieczywo, ciastka własnego wypieku, napoje) i liczne atrakcje przygotowane przez Straż Graniczną.

Na koniec odbyło się oczywiście rozstrzygnięcie trekkingu i wręczenie nagród. Mimo że „Strużki“ nie stanęły na podium, nie wróciły z pustymi rękami. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom nagrody za udział.

Był to fantastycznie spędzony piątkowy czas- aktywnie i na łonie natury. Dosłownie można było poczuć Puszczę – naszą piękną „polską tajgę”.

Opiekunka „Strużek” – Marta Dębowska

Skip to content