Menu

Warsztaty papiernicze uczniów z SP 5 w GołdapiW dniu 11 marca zostaliśmy zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi na ,, Spotkanie z historią– Warsztaty- Papier ręcznie czerpany”. Zajęcia przeprowadziła firma KALANNDER CZERPALNIA PAPIERU z Gliwic, która zajmuje się ręcznym wytwarzaniem ekskluzywnego papieru czerpanego.

Na początku spotkania pan w przebraniu mnicha zapoznał nas z historią papieru. Następnie podzieliliśmy się na trzy grupy. Każda grupa miała do wykonania trzy zadania. Zadanie pierwsze polegało na czerpaniu papieru z dębowej kaźni papierniczej z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej. Do wytworzenia kartki użyliśmy zabytkowej praski, w której odcisnęliśmy wyczerpany papier. W zadaniu drugim poznaliśmy technikę japońską, którą barwiliśmy papier. Zadanie trzecie naszym zdaniem było najciekawsze. Do napisania swego imienia użyliśmy pieczęci lakowej oraz gęsiego pióra.

Wszystkie prace wykonane podczas tych warsztatów zabraliśmy do domów.

Dziękujemy

pracownikom biblioteki za zaproszenie.

Uczniowie z klasy Ia i IIa

Skip to content